IMG 20160423 WA0000 banner

Volgende activiteit: zomerkampen 4 kids

     moestuinkamp

 

2 kampen, 2 thema 's:

- Juli: natuuravontuur

- Augustus: moestuinavonturen

 

Info en inschrijven

 

Nu in de tuin

slabed

Iedere week een kort verhaal over oogst, ontdekkingen, nieuwe plantjes,....

Naar het blog

 Word jij ook lid?

enkele ledenvoordelen:

  • kortingen: maar liefst 20 % korting op aankoop van struiken en bomen, 20 % op zaden en 10 % op deelnameprijs van cursussen en workshops die we organiseren
  • Deelname aan leerrijke evenementen: bijvoorbeeld proeverijen van fruit
  • Toegang tot exclusieve rassen en plantensoorten uit onze collectie. Niet alleen als opgekweekt plantgoed. Binnenkort komen er ook stekken en enten beschikbaar voor leden

 lidmaatschap 2024

Lid worden kan hier

vier

 

In deze nieuwe rubriek leggen we verbanden, stapelen we functies, introduceren we hele toffe planten. Kortom, alles wat in de verste verte iets met eetbare tuinen te maken heeft kan aan bod komen. Inspiratie in een notendop. Waarom? Gewoon omdat er zoveel ideeën te delen vallen. 

Recente lijstjes: 

uitvindingen 4 handige uitvindingen (zaaien)
Stikstof binden Stikstof binden: 4 nieuwe ontdekkingen
pc Internet inspiratie hoogtepunten van 2024
cornus mas op siroop Kornoelje, 4 dubbel plezier

 

Nog meer inspiratie? Ga dan naar De volledige 4 op n' rij lijst

  

21/04/19

Chocolade(rank) planten op Pasen

Nu het weerbericht voor de komende tijd geen vorst meer aangeeft zijn we begonnen met het afharden en planten van onze vorstgevoelige overwinterde planten in pot en het planten van nieuwkomers. Want... als we naar een plantenmarkt gaan kunnen we het natuurlijk ook niet laten om altijd nieuwe dingen mee te nemen. Verslaafd aan nieuwe smaken weet je wel.... :-)

Met dit prachtige weer is ook de eerste aardbei al aan het afrijpen in de serre. Dat was nog nooit eerder zo vroeg!

Wat hebben we geplant?:

Planten die we al hadden:

Physalis: zaaien we al enkele jaren niet meer. Het is immers een meerjarige die je makkelijk kan overhouden voor het volgende seizoen. We overwinteren de planten in onze koude muurserre (pas op voor vorst!). Zo pluk je veel vroeger. De oogst begint in juli en eindigt meestal rond nieuwjaar. Dan knippen we de plant terug. Het volgend voorjaar maakt die gewoon nieuwe scheuten.

Ananas- en mandarijnsalie: worden overwinterd in de koude serre. We laten ook altijd een paar planten onder een laag mulch in de grond zitten. 

Appelwortel: De wortels potten we in direct na de oogst in het najaar. De potten zetten we daarna gewoon in de kelder. In het voorjaar laten we de planten op kleur komen in de schaduw waarna ze direct de grond in gaan.

Eetbare canna: wordt ook overwintert in de kelder.In het voorjaar planten we de knollen uit.

Vietnamese koriander: overwinteren we ook koud. Kan wel een paar graden vorst hebben. Aan de vijver overleefde enkele planten de winter zonder extra af te dekken.

Kaapse look (Tulbaghia violacea): Vorige winter liet onze kaapse look het leven. Nu hadden we uit zekerheid de plant maar binnen gehaald.

Myoga gember: kan eigenlijk in de grond blijven zitten. Maar...twee jaar geleden hadden we een plantje gekocht en ergens gezet. Maar echt gelukkig was de gember daar niet. In de herfst daarom de plant uitgehaald en in twee gesplitst. Inmiddels hebben ze in de serre (waar ze overwinterd werden) een fikse scheut ontwikkeld en verhuizen ze nu naar een nieuwe standplaats. Hopelijk doet de plant het daar beter.

 

Nieuwkomers

Chayote: Chayote is niet echt een nieuwkomer maar we hebben wel planten gekocht dit jaar bij gebrek aan eigen vruchten.

Fuchsia regia: volgens James Wong zou dit één van de lekkerste fuchsias zijn. We houden jullie op de hoogte.

En ook: chocoladerank (Akebia quinata), Aardbeiboom (Arbutus unedo), een paar nieuwe soorten Goumi (Elaeagnus pointilla "Amoroso" en "Fortunella)

 

Wat als het toch gaat vriezen?: we hebben heel wat emmers paraat staan. De planten zijn nog klein. Er past net een emmer over.

Waarom planten we zo vroeg? Omdat water geven veel werk is. Nu is de bodem nog voldoende vochtig om met minimale zorg de planten aan de groei te krijgen.

aardbei doordrager hangmand

Best wel grappig. Ieder jaar vertonen we hetzelfde gedrag. Als de eerste aardbei afrijpt gaan zowel ik als Elena meerdere malen per dag kijken of ze toch nog niet rijp is :-)  

chocoladerank

Toch nog even checken of er geen chocolade paaseitjes te vinden zijn rond de chocoladerank. Jammer, niets te zien. Misschien omdat we hem pas geplant hadden vandaag? Volgend jaar met pasen hopelijk meer geluk ;-)

afharden planten

Vooraleer de potplanten de grond in gaan zijn ze enkele dagen "afgehard" zoals dat heet. We zetten ze op een plaats waar ze enkel s' ochtends een paar uur zon krijgen. Zo kunnen ze zich langzaam aan aanpassen aan het leven buiten de serre.

appelwortel kelder

Zo zien de appelwortels er uit die de hele winter in de kelder bewaard werden. 

chayote planten

Chayote: Dit kleine plantje wordt straks een woeste klimmer. In het najaar eten we minstens één keer per week chayote topjes. Even roerbakken en je hebt een heerlijk gerecht. En zo hou je tegelijk door te oogsten de woeste klimmer een beetje in toom.

judaspenning voedselbos

Nog een sfeerbeeldje van het achterste stuk van onze tuin. Judaspenning in volle glorie.

 

banner waarom klein

 

 

 Word jij ook lid?

enkele ledenvoordelen:

  • kortingen: maar liefst 20 % korting op aankoop van struiken en bomen, 20 % op zaden en 10 % op deelnameprijs van cursussen en workshops die we organiseren 
  • Deelname aan leerrijke evenementen: bijvoorbeeld proeverijen van fruit
  • Toegang tot exclusieve rassen en plantensoorten uit onze collectie. Niet alleen als opgekweekt plantgoed. Binnenkort komen er ook stekken en enten beschikbaar voor leden

 lidmaatschap 2024

Lid worden kan hier

Doorzoek de site

 

pcNieuwsbrief

Schrijf je in en blijf op de hoogte van al onze acties.

 

Kies alle manieren waarop u wilt horen van Haal meer uit je tuin vzw:

U kunt zich op elk moment afmelden door te klikken op de link in de voettekst van onze e-mails. Voor informatie over ons privacybeleid, bezoek onze website.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

 

 

 

duurzame toekomst zonder texttekst duurzame toekomst

Vzw Haal meer uit je tuin
Regentwijk 17
3890 Gingelom

Ondernemingsnummer BE 0670.733.818
Rekeningnummer IBAN: BE67 9731 7244 2287
e-mail: haalmeeruitjetuin@gmail.com

Op de hoogte blijven van onze activiteiten? Schrijf je in op de nieuwsbrief (bovenaan de pagina) of volg de instagram- of facebookpagina van haal meer uit je tuin

 | Algemene voorwaarden | | GDPR en privacybeleid |